Seryjny włamywacz wpadł w ręce kryminalnych ze Świecia

fot. KPP w Świeciu
Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia ustalili, a następnie zatrzymali 26-latka podejrzanego o włamania i kradzieże, do których doszło na terenie powiatu świeckiego. Jego łupami padły m.in. liczne elektronarzędzia, akumulatory, silniki elektryczne, biżuteria, pieniądze. Skradzione rzeczy wycenione zostały na blisko 32 tysiące złotych.
REKLAMA

Wczoraj (01.02.2021r) funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Świecie podejrzanego o kradzieże i włamania, do których doszło od 31.08.20r.- 28.01.21r.na terenie gminy Świecie.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna, w byłym miejscu zatrudnienia, dokonał kradzieży elektronarzędzi, akumulatorów, agregatów prądotwórczych, silników elektrycznych na łączną kwotę 12.900zł. Dodatkowo ,wynajmując mieszkanie w Świeciu dokonał włamania do dwóch mieszkań sąsiadów, z których, z jednego z nich ukradł pieniądze w kwocie 10 tys. zł oraz elektronarzędzia wycenione na kwotę 4 tys. zł. Z drugiego mieszkania 26-latek zabrał biżuterię oszacowaną na kwotę 4,5 tys. zł.

Wczoraj (01.02.21r.), na podstawie zgromadzonych materiałów, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu