Wydarzenia

KONCERT WIEDEŃSKI - JOHANN STRAUSS GALA - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY

dodano 2019-09-17 19:14:11
rozpoczęcie:
2020-01-03 19:00
miejsce:
Sala Widowiskowa OKSiR, Świecie, ul. Wojska Polskiego 139
bilety:

KONCERT WIEDEŃSKI - JOHANN STRAUSS GALA - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach. Znamienite kompozycje w wykonaniu znanej europejskiej publiczności Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej, którzy przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, polki a także Nowego Jorku do najsłynniejszej sceny musicalowej Broadwayu. Artyści zaprezentują niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe arie, szlagiery jak i duety miłosne. Niespodzianką tego wieczoru będzie niezwykła osobowość artystyczna, gwiazda, wokalistka z Nowego Yorku Melanie Goerlitz, która jako solistka bierze udział w wielu produkcjach broadwayowskich a także koncertuje jako solistka na scenach USA oraz Europy. Goerlitz jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu, po którego ukończeniu otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium na studia mistrzowskie we Włoszech. Po ukończeniu klasy mistrzowskiej Melanie Goerlitz odniosła swój pierwszy, profesjonalny debiut operowy w Nannetta Falstaff i Musetta w Cyganerii, który został zarejestrowany archiwalnie przez Radio City Rocckettes. Melanie Goerlitz zatrudniona jest w amerykańskim "National Tours" jako solistka specjalizująca się w wykonaniach "Swing Broadway Musical i Pop". Obok Amerykanki wystąpią znamienici soliści sceny opery lowowskiej i kijowskiej operetki. W roli Johanna Straussa usłyszą Państwo wirtuoza skrzypiec Johanna Kruka, który każdego roku koncertuje w największych salach koncertowych Europy takich jak Filharmonia Berlińska, Concertgebow czy też Royal Albert Hall w Londynie. Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent, producent i wirtuoz klarnetu Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie dając każdego roku około 80-100 koncertów. Sam Lord Yehudi Menuhin tak określił osobowość Mrozka " "…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom" (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997 ).

"... Woytek Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, a także wirtuozerią instrumentalną co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Publiczność wysłucha między innymi arie Adeli czy Barinkaya "Wielka sława to żart", duety wszech czasów m.in. "Usta milczą dusza śpiewa", walce "Nad pięknym modrym Dunajem", "Wiedeńska krew", polki "Trik Trak", "Grzmoty i błyskawice" oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa oraz repertuar grupy ABBA, Whitnay Houston, Celine Dion, Beyonce, czy też wielki współczesny przebój - duet Shallow Ledy Gaga z Bradley Cooperem, które zachwycają współczesną publiczność.

"KONCERT BISÓW W PIGUŁCE - To bardzo poprawna nazwa repertuaru, który Państwu zaprezentujemy !!!" - Tego nie można przeoczyć !!!
Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. Zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka Czardasza", "Baron Cygański", "Wesoła Wdówka", "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy między innymi walc "Nad pięknym modrym Dunajem", arię Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę Trisch - Trasch jak i marsza Radeckiego oraz współczesne hity znane całemu światu grupy ABBA, Whitnay Houston, Celine Dion, Beyonce, czy też duet Shallow Ledy Gaga z Bradley Cooperem.

Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Wspaniali młodzi artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy.

WYKONAWCY:
WOYTEK MROZEK dyrygent / klarnet solo / prowadzenie
Melanie Goerlitz sopran/ wokal (USA - NY )
Natalia Kukhar mezzosopran
Mykhailo Kushlyk tenor
Yuriy Hadzetskyy baryton
Inna Fedoriy sopran
Johann Kruk skrzypce solo

Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO.

PROGRAM:
KONCERT WIEDEŃSKI - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY

Woytek Mrozek dyrygent / klarnet solo
Melanie Goerlitz wokal / sopran
Ina Fedoriy sopran
Natalia Kughar mezzosopran
Mykhailo Kushlyk tenor
Yuriy Hadzetskyy baryton
Johann Kruk skrzypce solo
4 tancerzy baletu opery lwowskiej
Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO

1. J. Strauss Nad pięknym, modrym Dunajem Balet /Orkiestra
2. J. Strauss Aria Adeli z operetki Zemsta Nietoperza Ina sopran
3. F. Lehar Dein ist mein ganzes Herz Mykhailo tenor
4. L. Chapi Al. Pensar Natalia mezzo
5. G. Bizet Carmen Aria Torreadora Yuriy / Balet
6. J. Strauss Eljen Magyar Polka Orkiestra
7. V. Monti Czardasz J. Kruk skrzypce solo
8. L. Denza Funikuli - Funikula Mykhailo/Yuriy
9. J. Offenbach Aria Olimpii - opowieści Hoffmana Ina sopran
10. F. Lehar Lippen Schweigen/Usta milczą duet Natalia/Yuriy
11. J. Strauss Polka z kowadłem Orkiestra / Balet
12. W. Houston All at once Melanie
13. F. Lehar Słonko słoneczko, żono żoneczko Kwartet
14. R. Stolz Brunetki, blondynki Mykhailo/Yuriy
15. G. Verdi Brindisi Soliści tutti

PRZERWA

1. N.H. Brown Uwertura - Singing in the Rain Orkiestra
2. F. Lehar Cygańska miłość - kiedy skrzypki grają Natalia
3. W. Houston I wanna dance with somebody Melanie
4. J. Bock Skrzypek na dachu "Gdybym był bogaczem" Yuriy
5. ABBA Dancing Queen Melanie
6. L. Gaga Shallow - z filmu Narodziny Gwiazdy Melanie/ Mykhailo
7. E. Cannio O Surdatto N"namuratto Mykhailo/Yuriy
8. F.Lehar Heja in der Bergen Ina
9. ABBA Mamma mia Melanie
10. Q. Valasques Besame mucho Kwartet
11. T. Renis Quando, Quando Melanie
12. F. Loewe I could have dance all night Natalia /Balet
13. L. Prima Sing, Sing, Sing Woytek
14. J. Offenbach Can Can Ork./ Balet
15. V. Di Chiara La Spagniola Soliści Tutti

1 Bis: Sartori Time to say goodbye Wszyscy soliści
2 Bis: J. Strauss Marsch Radetzki Orkiestra

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

NOWOROCZNA GALA 2020 - Koncert Wiedeński
artyści:
KRÓLEWSKA ORKIESTRA "ODESSA"
Tegoroczny koncert w wykonaniu Królewskiej Orkiestry "ODESSA" pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Miroslawa Krila - dyrektora artystycznego Filharmonii Tarnopolskiej oraz europejskiej klasy solistów kijowskiej sceny operetkowej i operowej, prezentując światowy kunszt wokalny, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca. Artyści, biorący udział w Noworocznej Gali, to laureaci wielu znaczących, międzynarodowych konkursów wokalnych, którzy na co dzień są solistami opery kijowskiej i odesskiej, a także gościnne wykonują główne partie w operach włoskich. Wśród solistów usłyszymy Valerię Tulis, znakomitą sopranistkę, współpracującą z operami w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a także Halynę Gregorchak, sopranistkę, cenioną solistkę Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Na scenie towarzyszyć im będą tenorzy Oleksandr Chuvpylo i Volodymyr Ordynskyi, soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu

kiedy
2020-01-25 21:00
miejsce
Chocolate Club, Świecie,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-07 18:00
miejsce
Hala Widowiskowo - Sportowa,...
wstęp biletowany