17 luty 2021

Szczęśliwy finał poszukiwań

fot. KPP w Świeciu
Czasami jeden moment w życiu, jedno wydarzenie bądź chwilowe załamanie, popycha ludzi do desperackiego kroku. Na szczęście wystarczy krótka informacja przez telefon alarmowy, a na pomoc wyruszą odpowiednie służby. Tylko dzięki profesjonalnie przeprowadzonej przez policjantów z posterunku w Bukowcu rozmowie nie doszło do tragedii.
REKLAMA

W sobotę (13.02.21) o 18:50 do dyżurnego świeckiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna z gminy Świekatowo, pow. świecki, informując, że jego syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. sierż.szt. Patryk Wróblewski i sierż. szt. Mariusz Grajewski z posterunku w Bukowcu niezwłocznie udali się na miejsce.

Gdy tylko mundurowi ustalili rysopis zaginionego od razu rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze zaczęli rozpytywać sprzedawczynie w pobliskich sklepach. Sprawdzili również teren przy jeziorze i plaży. Niestety bezskutecznie.

Funkcjonariusze, nie ustając w poszukiwaniach, nawiązali kontakt telefoniczny z 20-latkiem. Po długich negocjacjach udało się odwieść go od desperackiego zamiaru oraz ustalić gdzie się znajduje. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zmarzniętego młodego mężczyznę, który przyznał, że tylko dzięki tej rozmowie nie doszło do tragedii.
Odnaleziony mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu