23 styczeń 2023

Rutynowa kontrola pojazdu, a w nim… kilogram narkotyków

zdjęcie: Rutynowa kontrola pojazdu, a w nim… kilogram narkotyków / fot. KPP w Świeciu
fot. KPP w Świeciu
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 59-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej zabezpieczyli ponad kilogram zabronionych środków. Podejrzany usłyszał zarzut, za który grozi mu do 10 lat więzienia.
REKLAMA

W minioną środę (18.01.23) wieczorem policjanci ze Świecia kontrolowali ruch pojazdów na drodze krajowej K 91. Tuż przed 20:00, w miejscowości Nowe Marzy (pow. świecki), funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. 59-letni kierowca pomimo, że nie popełnił żadnego wykroczenia był bardzo nerwowy. Nie potrafił wyjaśnić skąd, ani dokąd jedzie.

Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że pod fotelem pasażera przewozi worek z podejrzanymi „kryształkami”. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że jest to 2C-B. Mundurowi zabezpieczyli kilogram tej psychoaktywnej substancji.

Dwa dni później w piątek (20.01.23), policjanci przesłuchali 59-latka, a następnie doprowadzili do prokuratury. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Świecie
-1.1°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu

kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo - Sportowa,...
wstęp biletowany