25 styczeń 2023

Poszukiwani popełnili wykroczenia w ruchu drogowym i tym zwrócili uwagę funkcjonariuszy

zdjęcie: Poszukiwani popełnili wykroczenia w ruchu drogowym i tym zwrócili uwagę funkcjonariuszy / fot. KPP w Świeciu
fot. KPP w Świeciu
25-latek, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w związku z przekroczeniem prędkości. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli uciekając przed policjantami, lecz na próżno. Drugi poszukiwany wpadł, bo podczas jazdy rozmawiał przez komórkę. Zatrzymali go policjanci z „patrolówki”. Jak się okazało, 30-letni kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów.
REKLAMA

W poniedziałek (23.01.23) funkcjonariusze ruchu drogowego komendy w Świeciu, wchodzący na co dzień w skład grupy SPEED, w Warlubiu (pow. świecki) zarejestrowali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze włączyli sygnały i ruszyli za nim. Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał się, porzucił vw golfa i uciekał pieszo. Na nic się to zdało, bo już po chwili był w rękach mundurowych. Kiedy policjanci sprawdzili 25-latka w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu świeckiego miał do „odsiadki” pół roku. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i przekroczenie prędkości.

Tego samego dnia policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego, tym razem do ustalenia miejsca pobytu. 30-letni mieszkaniec Grudziądza w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon, dlatego został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało, kierowca objęty był również sądowym zakazem kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Świecie
-1.1°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu

kiedy
2023-04-14 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo - Sportowa,...
wstęp biletowany