9 wrzesień 2021

Policjanci ze Świecia odwiedzili 6-latków

fot. KPP w Świeciu
Policjanci prewencji ze Świecia odwiedzili dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Funkcjonariusze poruszyli temat bezpieczeństwa podczas szkolnych spacerów, oraz w kontakcie z osobami obcymi i agresywnym psem.
REKLAMA

Wczoraj (8.09.21), w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci zespołu ds. profilaktyki społecznej ze Świecia odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Mundurowi tym razem rozmawiali z dziećmi z „0”. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak poruszać się po ulicy.

Następnie mundurowi pokazali dzieciom jak w bezpieczny sposób uchronić się przed atakiem psa. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich przygodach z czworonogami. Kilka uwag padło pod kątem sposobu zachowania się w kontaktach z obcymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak reagować w sytuacji, kiedy do drzwi mieszkania zapuka ktoś, kogo nie znają.

Spotkanie zakończyła prezentacja „magicznej” tuby, dzięki której policjanci uzasadnili, dlaczego tak ważne jest używanie odblasków.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu