Pobili przechodnia i ukradli mu telefon

fot. KPP w Świeciu
Wczoraj(04.02.21r.) dwóch mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty rozboju. Za powyższe przestępstwo grozi im teraz do 12 lat więzienia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek(02.02.21r.) w Świeciu na ul. Wojska Polskiego ok. godz. 22:30, dyżurny KPP Świecie został powiadomiony o rozboju na 56-latku.

Jak wynika z relacji poszkodowanego, gdy wychodził ze sklepu zauważył dwóch mężczyzn i kobietę. Po chwili cała trójka podeszła do 56-letniego mieszkańca Świecia i po nawiązaniu krótkiej rozmowy zaczęła bić mężczyznę, zabierając mu telefon.

Kryminalni ze Świecia natychmiast zajęli się sprawą. Na podstawie zebranych materiałów, ustalili i następnego dnia zatrzymali (03.02.21r.) podejrzanych o rozbój dwóch 23-latków, mieszkańców Świecia a wczoraj (04.02.21r.) ich los podzieliła towarzysząca im 24-latka.

Cała trójka usłyszała zarzuty rozboju. Decyzją Prokuratora nałożony został na nich dozór policyjny oraz zakaz osobistego kontaktu z pokrzywdzonym. Za powyższe przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Telefon został odzyskany i przekazany 56-latkowi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu