reklama
kategoria: Na Sygnale
25 luty 2025

Jak nie wpaść w tarapaty

fot. KPP w Świeciu
Policjant z komendy w Świeciu, w ramach działań profilaktycznych, przeprowadził spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świeciu. Celem pogadanki było podniesienie świadomości prawnej małoletnich oraz kształtowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży.
REKLAMA

Mł. asp. Damian Ejankowski z zespołu do spraw nieletnich komendy w Świeciu spotkał się z uczniami starszych klas Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świeciu. Prelekcja była idealną okazją do rozmowy na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, nienawiści oraz zachowań klasyfikowanych jako przejaw demoralizacji.

W trakcie spotkania funkcjonariusz omówił uczniom różnicę między pojęciem „nieletni” a „małoletni”, wyjaśnił również definicję czynu karalnego i demoralizacji. Uświadomił zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Policjant opowiedział o konsekwencjach popełniania czynów zabronionych i przestępstwach najczęściej występujących w szkole.

Ważnym zagadnieniem poruszonym przez policjanta była przemoc rówieśnicza, szczególnie ta „internetowa”. Mundurowy wskazał jej przykłady oraz ostrzegał do czego może ona doprowadzić. Na koniec spotkania przypomniał o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego, również podlega postępowaniu przed sądem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Świecie
19.1°C
wschód słońca: 04:17
zachód słońca: 21:21
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu

kiedy
2025-07-04 18:30
miejsce
Amfiteatr, Świecie, ul. Kościuszki
wstęp biletowany
kiedy
2025-08-23 19:00
miejsce
Amfiteatr, Świecie, ul. Kościuszki
wstęp biletowany
kiedy
2025-09-23 19:00
miejsce
Kino Wrzos, Świecie, ul. Wojska...
wstęp biletowany
kiedy
2025-10-19 15:30
miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury,...
wstęp biletowany