8 styczeń 2020

Grupa SPEED zatrzymała prawo jazdy kierującej, która w terenie zabudowanym jechała ponad 100 km/h.

fot. KPP w Świeciu
Policyjna grupa SPEED ujawniła wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h. Kierująca Kią 30 -latka poniosła surowe konsekwencje. Została ukarana mandatem i zatrzymano jej prawo jazdy.
REKLAMA

W dniu wczorajszym (07. 01.) policjanci świeckiej drogówki uczestniczący w grupie SPEED w ramach kaskadowego pomiaru prędkości ujawnili 14 wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Wobec 11 kierujących zastosowali postępowanie mandatowe, 2 pouczyli, w 1 sprawie skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Najsurowsze konsekwencje poniosła kobieta kierująca samochodem Kia. W terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dolna Grupa po godzinie 17. 00. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali ją mandatem karnym oraz zatrzymali jej dokument prawa jazdy.
"Zespół pn. SPEED ma na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, poprzez realizację zadań polegających na eliminowaniu z ruchu kierujących, którzy w sposób rażący i notoryczny dopuszczają się naruszeń stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego (..).

Zadania policjantów ukierunkowane są na ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m. in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych".

 
źródło: policja.pl (Autor: Agnieszka Żokowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu

kiedy
2020-03-06 20:00
miejsce
Chocolate Club, Świecie,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 16:00
miejsce
Sala Widowiskowa OKSiR, Świecie,...
wstęp biletowany