Startuje Szkoła Giełdowa w Toruniu

4 grudnia wystartowała Szkoła Giełdowa w Toruniu. Oficjalna inauguracja odbyła się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, który jest 16 ośrodkiem akademickim realizującym ten projekt.
REKLAMA
Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zainaugurowali nowy kurs Szkoły Giełdowej. Toruńska uczelnia jest 16. ośrodkiem akademickim realizującym ten projekt edukacyjny o rynku kapitałowym. Pierwszy kurs „Podstawy inwestowania” odbędzie się w dniach 10-12 grudnia 2019 r.

- Szkoła Giełdowa, realizując przez dwie dekady kursy edukacyjne poświęcone giełdzie i rynkowi kapitałowemu, wypracowała sobie dobrą markę i rozpoznawalność. Wiedza zdobyta w Szkole Giełdowej przydaje się nie tylko w inwestowaniu na giełdzie, ale także w codziennym życiu, gdzie każdy z nas styka się z ekonomią i gospodarką. Tym bardziej cieszę się, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dołączył do współpracy z GPW i promuje wiedzę o giełdzie i rynku kapitałowym, który stanowi istotne źródło finansowania innowacji – mówi Piotr Borowski, Członek Zarządu GPW.

GPW od 20 lat prowadzi Szkołę Giełdową we współpracy z ośrodkami akademickimi. Program realizowany jest za pośrednictwem Fundacji GPW, a w jego ramach prowadzone są kursy: „Podstawy inwestowania” oraz „Giełda dla średniozaawansowanych”.

- Podjęcie przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu współpracy z Fundacją GPW w ramach projektu Szkoły Giełdowej to wyjątkowo cenna inicjatywa. Z tą współpracą wiążą się znaczne korzyści dla naszej Uczelni. Prestiż Uniwersytetu i profesjonalizm Fundacji z pewnością podniosą atrakcyjność oferty edukacyjnej kierowanej do studentów. Słuchacze będą mieli możliwość zgłębiania wiedzy na temat rynku kapitałowego, co mam nadzieję, przybliży ich do osiągnięcia sukcesu finansowego - dr hab. Jerzy Boehlke, dziekan WNEiZ, prof. UMK.

Szkoła Giełdowa adresowana jest do osób w każdym wieku i niezależnie od posiadanego wykształcenia.  Do tej pory najliczniejszą grupę uczestników stanowiły osoby w wieku od 18 do 25 lat (45%) oraz od 26 do 35 lat (31%), w tym 75% to osoby nie mające wcześniej żadnych doświadczeń z giełdą.

- Dobra znajomość rynku kapitałowego i zasad inwestowania zapewnia większe szanse podejmowania właściwych decyzji inwestycyjnych. Bogaty program edukacyjny Szkoły Giełdowej prowadzony przez ekspertów rynku kapitałowego to niezbędnik inwestora giełdowego, zwłaszcza początkującego. Wiedza pozyskana na naszych kursach pozwoli lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące giełdą – mówi Alina Bączar-Bednorz, Wiceprezes Fundacji GPW.

Program każdego kursu to 14 godzin zajęć w ramach pięciu wykładów. Wykładowcami Szkoły Giełdowej są eksperci i praktycy rynku kapitałowego, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę i dzielą się doświadczeniem z uczestnikami zajęć.

Kursy Szkoły Giełdowej odbywają się w weekendy, a ich uczestnicy otrzymują na koniec certyfikat potwierdzający jego ukończenie.

Więcej o Szkole Giełdowej na: https://www.gpw.pl/szkola-gieldowa 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Świeciu